Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

VŠI A ZVÍŘATA


Použití hypermanganu pro zvířata

Hypermangan je vysoce toxický pro vodní organismy a může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí. K odstranění plísní ve vodních jezírkách se tak používá ve velmi zředěné formě, a to 1–2 gramy na 1 000 l vody.

Při léčbě zvířat se u hypermanganu využívá jeho oxidačních vlastností a používá se jako dezinfekce (max. 3% roztok), přičemž ničí bakterie a plísně. Využívá se ke koupelím, obkladům a kloktání. K aplikaci ke kloktání a koupeli se používá již připravený narůžovělý roztok (silně obarví vodu, přestože je velmi zředěný).

Zdroj: článek Hypermangan pro zvířata

Příběh

Ve svém příspěvku IVERMEKTIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lorena.

Klidně si kup Ivermectin pro koně. Ze zkušenosti vím, že ty léky pro zvířata jsou čistější než ty pro lidi. Musíš si to ale dobře rozpoćítat. Kůň váží ca.600 kilo a já jen 60, tudíž jsem vzala jen jednou desetinu dávky. Docela ta pasta i chutnala. Měla příchuť jablek.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kurt.

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Jen pro jistotu jsem nakonec na Ali**** zakoupil 2x100 tabletek Ivermectine 5mg, s dávkováním 1tbl.na 16.5kg hmotnosti. Dokonce se mi podařilo dohledat čínského výrobce tohoto preparátu, který produkuje i lidskou verzi. Sales manager společnosti mě ujistil(?), že se oba produkty(human a vet.)liší pouze množstvím účinné látky. V případě nakažení covidem jsem připraven tabletky užít, ale budu radši když to nebude třeba.
Děkuji a zdravím.

Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.

Zdroj: příběh Ivermectin pro lidi

Zdroj nákazy

Zdrojem nákazy u koček může být stolice či pachové značky infikovaného zvířete. Mezi další možnosti nákazy patří pozření infikovaného masa, které třeba obsahuje tasemnici. Venkovní kočka se může nakazit od infikované ulovené myši.

Žádný odčervovací program nebude dobře fungovat, pokud nebudou splněny základní zoohygienické podmínky chovu. Zvířata se mají chovat v suchých a zpevněných výbězích (voliéry pro kočky), pravidelně odstraňovat trus, udržovat úměrnou koncentraci zvířat a celkovou čistotu. Zvířata je třeba krmit kvalitními dietami, což je důležité pro správný rozvoj imunity hlavně u mladých zvířat a nekrmit syrovým masem z neznámých zdrojů. Zvířata by měla být pravidelně očkována a rovněž ošetření proti vnějším parazitům by mělo být samozřejmostí. A samotní majitelé a chovatelé zvířat by měli dodržovat základní hygienu při styku se zvířaty, aby zabránili rozvoji případných přenosných infekcí.

Zdroj: článek Odčervování koček

Poradna

V naší poradně s názvem NEOSTOMOSAN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lubomír Veselovský.

Zajímá mě cena a dostupnost - potřebuji to na koně, podezření a prevenci na prášivinu pejska, kočiček a taktéž na boj s čmelíky u slepiček, které dostávám od holubů po sklizni kukuřice v mém okolí.. používám i křemelinu a další "věci" ...i Acariflash,.... s křemičitanovým vápnem ....
Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Neostomosan je určen pro psy. Pro kočky je smrtelně jedovatý a to dokonce i když kočka olíže srst ošetřeného psa. Neostomosan se nehodí pro slepice, protože není určen pro žádná potravinová zvířata. No, a kde ho seženete? Neostomosan je velmi účinný insekticid založený na účincích dvou velmi jedovatých látek. Proto není jeho prodej možný bez lékařského předpisu od veterináře.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Neostomosan

Jak hypermangan nabízí lékárna

Hypermangan je volně prodejný v lékárnách. Regenerační manganistan draselný 5kg je dodáván v plastových voděodolných pytlích.

Cena hypermanganu.

Zdroj: článek Hypermangan pro zvířata

Chemický vzorec hypermanganu

Hypermangan neboli manganistan draselný má chemický vzorec KMnO4.

Zdroj: článek Hypermangan pro zvířata

Jdou všenky na člověka?

Všenky psí jsou hostitelsky specifické, to znamená, že se nepřenášejí na jiná zvířata než na dalšího psa. U lidí tedy nákaza nehrozí. Stejně tak na psovi nemůže parazitovat ani všenka kočičí, ani veš dětská, tudíž otázka, jak se zbavit všenek u člověka, není namístě.

Zdroj: článek Všenka psí

Zlatý stafylokok u psa

Domácí zvířata mohou být nositeli nebezpečného stafylokoku a nakazit se jím mohou třeba na veterinárních klinikách.

Zlatý stafylokok vyvolává nebezpečné infekce, které se obtížně léčí a mohou končit i smrtí. Domácí zvířata jsou nositeli stejného kmene stafylokoka jako lidé. U psů může být stafylokok přítomen na kůži, zdravým jedincům ale nemusí ublížit. Problém nastává, dostane-li se do rány.

Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok) je plazmakoaguláza, tedy pozitivní stafylokok vyskytující se u zvířat na kůži a sliznicích jako potencionální patogen. Způsobuje akutní a chronické hnisavé záněty s častou recidivou a je častou příčinou alimentárních intoxikací. Ty jsou způsobovány dvěma poddruhy. Zlatý stafylokok je rezidentní na antibiotika.

Zlatý stafylokok se přenáší přímo (dotekem s kůží nakaženého), nebo nepřímo (přes předměty). Zbavit se této nákazy je velmi obtížné. Má mnoho druhů a je nutná léčba veterinářem.

Oslabená imunita a přímý kontakt se zlatým stafylokokem zvyšují šance, že se pes tímto onemocněním nakazí. Bakterie zlatého stafylokoka mohou být přítomny ve vepřovém mase, salámech, pudinkovém pečivu. Další ovlivňující faktor je nedostatečná hygiena.

Zdroj: článek Stafylokok u psa

Specializace

Zdravotní tým se skládá ze dvou lékařů: MVDr. Rostislav Šimek a MVDr. Lucie Peřinová. Sestra: Karolína Cmíralová.

Veterinární klinika se zabývá interní medicínou, dermatologií, kardiologií, neurologií, stomatologií, chirurgií (měkkých a tvrdých tkání). Specializuje se na drobné savce a exotická zvířata.

Klinika nabízí rovněž poradnu pro psy, a to v oblasti vakcinace (vakcinační schéma, významná onemocnění), odčervení, péče o štěně, obezity, reprodukce (výživa březích a kojících fen, výživa osiřelých štěňat, porod), péče o seniora. Lékaři vám zde pomohou řešit i taková onemocnění psů, jako jsou parvoviróza, psinka, parainfluenza, panleukopénie, leptospiróza, borelióza, tetanus a vzteklina.

Poradna pro kočky se zabývá vakcinací a péčí o kotě (vakcinační schéma, významná onemocnění). Mezi významná onemocnění, s nimiž vám zdejší lékaři pomohou, patří herpesviróza, leukóza, caliciviróza, chlamydióza, infekční peritonitida a vzteklina.

Stomatologie – domácí péče

Také u zvířat je potřeba pečovat o chrup a celou ústní dutinu. Chrup ovlivňuje genetický předpoklad, nejčastější postižení chrupu mají čivavy, yorkšíři a pudlové.

Nejvíce můžeme ovlivnit kvalitu chrupu stravou. Vhodnou stravou je suchá a granulovaná (měkká strava se usazuje na zubech, které ničí. Na trhu je k dispozici i speciální strava pro předcházení stomatologickým problémům. Zvířata nejsou náchylná na zubní kaz, pokud jim nepodáváte zbytky z lidské stravy. Zvířatům se doporučuje čištění zubů pomocí kartáčku nebo prstem, ale vždy speciální zubní pastou pro zvířata, která usnadňuje čištění. Lze využít i tekutých přípravků pro čištění ústní dutiny, tyto přípravky je možné aplikovat přidáním do misky s pitnou vodou.

Zubní plak se odstraňuje pomocí mořské řasy v prášku, která se přimíchává do pitné vody. Silný zánět lze mazat speciálními gely.

V případě problémů s chrupem vašeho zvířete se nebojte obrátit na veterinární kliniku, kde vám vždy jistě rádi poradí.

Zdroj: článek Veterina Jesenice

BRETAŇSKÝ DLOUHOSRSTÝ OHAŘ

Postava: střední podsaditá postava

Výška (v kohoutku): pes = 49 – 50 cm, fena 48 – 49 cm

Zbarvení: bílé s oranžovou, bílé s kaštanovou, bílé s černou, trikolorní, žíhané

Lov: vloha k polní i vodní práci

Schopnosti:

  • prohledává terén ve vysokém tempu
  • blesková reakce na pach zvěře
  • spolehlivost v dohledávání a přinášení drobné zvěře

Povaha: temperamentní, oddaný, mrštný

Vztah:

  • k lidem: je zcela závislý na svém pánovi a rodině je věrný
  • ke zvířatům: se psy vychází, ale ostatní zvířata má sklon pronásledovat

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – ohaři

MALÝ MŰSTERLANDSKÝ OHAŘ

Postava: středně velký pes harmonicky stavěný

Výška (v kohoutku): pes = 52 – 54 cm

Zbarvení: bílo-hnědé, tmavě i světle bílé

Lov: lesní a vodní práce

Schopnosti:

  • spolehlivost při stopování
  • dobrý v dosledování spárkaté zvěře
  • vloha k přinášení není tak výrazná
  • dobře aportuje

Povaha: aktivní, hravý, inteligentní, bystrý, tvrdohlavý, sebevědomý, loajální

Vztah:

  • k lidem: má rád děti a dobře snáší jejich dětské hry
  • ke zvířatům: se psy vychází dobře, ale ostatní zvířata má sklon pronásledovat

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – ohaři

LAKELAND TERIÉR

Postava: vysokonohá, malá postava

Výška (v kohoutku): do 37 cm u psa

Zbarvení: černé nebo modré s pálením, červené, modré, pšeničné, játrově hnědé, červenošedé, černé

Lov: původně lov na lišku, hubení krys a malých šelem, norování

Schopnosti: otužilost

Povaha: živý, pracovitý, hravý, nebojácný, smělý, přátelský, spolehlivý

Vztah:

  • k lidem: dobře vychází s lidmi a i k dětem je přátelský
  • ke zvířatům: pokud je na ostatní psy a jiná domácí zvířata zvyklý, nemá problém s nimi vyjít

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – teriéři

ANGLICKÝ SETR (= LAWERAK)

Postava: elegantní

Výška (v kohoutku): pes = 65 – 68 cm, fena = 61 – 65 cm

Zbarvení: dvou i tříbarevné s bílými, černými, žlutými, hnědo-oranžovými plotnami, skvrnami či tečkami

Lov: pernatá a malá srstnatá zvěř

Schopnosti:

  • prohledávání velkého prostoru
  • bleskové ztuhnutí (vsedě, vleže)
  • v našich podmínkách všestranná práce
  • miluje lov

Povaha: přátelský, neagresivní, klidný, snadno vycvičitelný, miluje děti

Vztah:

  • k lidem: dobrý vztah s dětmi
  • ke zvířatům: vychází dobře s ostatními psy, ale na domácí zvířata si musí zvykat postupně

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – ohaři

JEZEVČÍK DRSNOSRSTÝ

Postava: krátkonohá, dlouhé tělo

Velikost: standardní, trpasličí, králičí

Zbarvení: zářivě tmavě červenohnědé až černohnědé

Lov: norování, nadháňka a dosled

Schopnosti:

  • dobrý čich
  • vytrvalost

Povaha: odvážný, dominantní, se smyslem pro humor, vynalézavý, svéhlavý, ostražitý, houževnatý, zvědavý

Vztah:

  • k lidem: svou rodinu má rád, k cizím lidem může přistupovat nedůvěřivě, stejně tak i s některými dětskými hrami může mít problém
  • ke zvířatům: pokud je na ostatní psy a jiná domácí zvířata zvyklý, nemá s nimi problém

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – jezevčíci

JEZEVČÍK DLOUHOSRSTÝ

Postava: malá, svalnatá

Velikost: standardní, trpasličí, králičí

Zbarvení: červené, černé s rezavými znaky, tygrované, žíhané

Lov: norování, nadháňka a dosled

Schopnosti:

  • hlasitost
  • vynikající čich

Povaha: inteligentní, vynalézavý, charakterní, značně umíněný, odvážný, tvrdý, vytrvalý, citlivý

Vztah:

  • k lidem: svou rodinu má rád, k cizím lidem může přistupovat nedůvěřivě, stejně tak i s některými dětskými hrami může mít problém
  • ke zvířatům: pokud je na ostatní psy a jiná domácí zvířata zvyklý, nemá s nimi problém

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – jezevčíci

Co je hypermangan

Hypermangan je nebezpečný pro životní prostředí, ale patří mezi účinná antiseptika – látky, které se aplikují na kůži, aby snížily riziko vzniku infekce, sepse nebo hniloby. Hojně se tedy využívá v medicíně i při veterinární péči.

Nevýhodou použití hypermanganu je, že způsobuje růžové až fialové skvrny na oblečení. Skvrny od hypermanganu lze naštěstí chemicky odstranit, a to buď pomocí vinného či jablečného octa, nebo odbarvovacího přípravku, jako je například Duha. Hypermangan dále zanechává skvrny na kůži a nehtech, tyto skvrny mají hnědou barvu a obvykle do dvou dnů samovolně zmizí.

Zdroj: článek Hypermangan pro zvířata

VÝMARSKÝ DLOUHOSRSTÝ OHAŘ

Postava: střední až velká elegantní postava

Výška (v kohoutku): pes = 59 – 70 cm, fena 57 – 65 cm

Zbarvení: stříbrné až šedavé

Lov: pernatá a srstnatá zvěř

Schopnosti:

  • dobrá práce po výstřelu
  • spolehlivost ve vystavování
  • vloha ke stopování
  • dobře dohledává drobnou zvěři, dosleduje spárkatou zvěř

Povaha: ochranářská povaha vůči svému pánu i majetku, vyrovnaný, přátelský, přizpůsobivý, temperamentní

Vztah:

  • k lidem: svou rodinu miluje a pánovi je oddán, k cizím lidem je nedůvěřivý
  • ke zvířatům: s ostatními psy vychází, ale ostatní zvířata může pronásledovat

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – ohaři

VELKÝ MŰSTERLANDSKÝ OHAŘ

Postava: dobře stavěná, svalnatá

Výška (v kohoutku): pes = 60 – 65 cm, fena = 58 – 63 cm

Zbarvení: bílé s černými plotnami a stříkáním, bílé

Lov: vloha pro lesní a vodní práce

Schopnosti:

  • dobrý stopař
  • spolehlivost v přinášení, dohledávce i dosledu

Povaha: ostrý ke zvěři, energický, pracovitý, není agresivní, chytrý, věrný, oddaný, dobře cvičitelný, aktivní, bystrý

Vztah:

  • k lidem: je oddaný celé rodině, dobře vychází s dětmi a dobře snáší jejich hry
  • ke zvířatům: dobře vychází s jinými psy, ale může pronásledovat ostatní zvířata

Foto

Zdroj: článek Lovecká plemena – ohaři

Autoři uvedeného obsahu

 Mgr. Jitka Konášová

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Michal Vinš


vši a psi
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
vsi na psovi
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo tři.