Zajímá vás téma ŘEDĚNÍ NEOSTOMOSANU? Tak právě pro vás je určen tento článek. Jedná se o lék na předpis (širokospektrální ektoparazitikum), který je určený k hubení parazitů (blech, klíšťat a zákožky svrabové). Lék je k dostání pouze u veterináře.
Neostomosan pro kočky
Neostomosan (Neostomozan) je možné použít také na kočky, ale pouze v nízké koncentraci, protože kočky mají velmi citlivou pokožku a nadměrný koncentrát by jim mohl způsobit značné zdravotní potíže.
Koncentrovaný roztok Neostomosanu se tedy používá dostatečně zředěný a je určen pouze k vnějšímu užití. Využívá se k léčbě koček, které mají blechy, klíšťata, vši, svrab. Je možné ho používat i preventivně. Roztok nesmí zasáhnout oči a nosní sliznici. Lze používat i v době březosti.
Před aplikací je potřeba kočku umýt, osušit a poté nastříkat koncentrátem v poměru 1 : 500; nastříkat se musí celý povrch kočky (pozor na oči a čenich). Při léčbě prašiviny se tato aplikace opakuje za 10 dnů. Aplikuje se i na pelech a povrchy, kde se kočka pohybuje.
Lék má dlouhodobý preventivní účinek proti blechám, klíšťatům, vším i prašivině.
Zdroj: článek Neostomosan
Prodej Neostomosanu a jeho cena
Tento lék je k dostání pouze na lékařský předpis, a proto si ho musíte vyzvednout u veterinárního lékaře. Cena se pohybuje kolem 250 Kč za 100 ml.
Zdroj: článek Neostomosan
Použití Neostomosanu na svrab u psů
Neostomaosan (nesprávně Neostomozan) je roztok, který se používá koncentrovaný a je určen k vnějšímu užití. Využívá se k léčbě psů, kteří mají blechy, klíšťata, vši, svrab. Je možné ho užívat i preventivně. Roztok nesmí zasáhnout oči a nosní sliznici. Lze používat i u fen v době březosti.
Před aplikací je potřeba psa umýt, osušit a poté nastříkat koncentrátem v poměru 1 : 200; nastříkat se musí celý povrch psa (pozor na oči a čenich). Při léčbě prašiviny se tato aplikace opakuje za 10 dnů. Aplikuje se i na pelech, boudu.
Lék má dlouhodobý preventivní účinek proti blechám, klíšťatům, vším i prašivině.
Zdroj: článek Neostomosan
Suchý kašel u psa
Suchý kašel je projevem zánětu na sliznici průdušnice, průdušek, ale i v plicních sklípcích. Pokud se jedná o závažné onemocnění, je vhodné podávat homeopatické léky v kombinaci s klasickými.
Léčba
Při léčbě suchého kašle je možné použít níže uvedená homeopatika.
Oscillococcinum: Na počátku onemocnění je možné systematicky podávat 1–2krát denně.
Ferrum phosphoricum: Lék vhodný při akutním zánětu průdušnice a průdušek, kašel suchý, krátký, spastický, teplota nebývá, nebo je jen lehce zvýšená. Někdy může zvíře vykašlat hlen s krví, může se vyskytnout krvácení z nosu.
Ředění 8–15 CH 2–3krát denně.
Drosera: Kašel suchý, častý a krátký. Zhoršuje se v noci.
Ředění 9–15 CH 2–3krát denně.
Spongia tosta: Kašel suchý, drsný, zhoršuje se v teplé místnosti a vleže.
Ředění 5–9 CH 3–6krát denně.
Nikdy zvířeti nepodávejte brufen či aspirin, mohli byste ho otrávit. Dbejte pouze rad veterináře. Co pomůže vám, může psovi ublížit!
Zdroj: článek Pes kašle