Téma
PRŮJEM LÉČBA BABSKÉ RADY
Průjem se u psa projevuje řídkou a většinou zapáchající stolicí. Ve většině případů je to reakce těla na potravu, se kterou si trávicí trakt nedokázal poradit. Musíme však rozlišovat trávicí obtíže, které vyřešíme sami doma, a problémy, které vyžadují veterinární péči.
Zdroj: článek Průjem u psa
Příběh
Ve svém příspěvku JAK LÉČIT PRŮJEM U ŠTĚNĚTE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli můžu odčervit štěně když má průjem děkuji
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: příběh Jak léčit průjem u štěněte
Příběh
Ve svém příspěvku JAK LÉČIT PRŮJEM U ŠTĚNĚTE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Dobrý den máme 7 tydení štěně a má průjem. Jeden den má rýží s mrkví a kuřecím masem a četla jsem že můžou černé uhlí ale nevím jestli to můžou štěňata.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: příběh Jak léčit průjem u štěněte
Průjem u štěňat je velmi častý jev. Řídkou stolici způsobují různé příčiny. Léčba by měla být u štěněte vždy konzultována s veterinárním lékařem.
Zdroj: článek Jak léčit průjem u štěněte
Příběh
Ve svém příspěvku ZAKRSLÝ BERÁNEK MÁ PRŮJEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdena.
dobrý den.mám zakrslého beránka.krmím granulema s vitamínem,seno ,vodu,tvrdý chleba nebo rohlík.občas mu dám ovesné vločky a mrkev.dnes dostal prujem.ráno když se nažere tak pak odpoledne má prujem.co mu to zpisobuje. děkuji za odpověd.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Annie.
To bude tím že králíček NESMÍ pečivo
Zdroj: příběh Zakrslý beránek má průjem
Blechy se u koček vyskytují poměrně často, ale boj s nimi je velmi zdlouhavý, protože nestačí pouze likvidace blech na kočce, ale i v jejím okolí.
Zdroj: článek Blechy u koček
Příběh
Ve svém příspěvku NEMOCI ZAKRSLÝCH KRALIKŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Honza.
Dobrý den máme zakrslého králička letos 4.rokem lvíček slečna.Zatím sní nebyl žádny zdravotní problém na očkováni chodíme.Včera si manželka u ni všimla když ležela v kleci mirně třepala hlavičkou trvalo asi 10minut když jsem během toho hladil nebránila se pak z ničeho nic přestalo a chovala se normálně.Chceme se ujistit zda nejde o nic vážneho pokud by se to často opakovalo vezmem ji na veterinu.Děkuju za odpověď Honza P. z Ostravy
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Andělka ilková.
Můj zakrslí králíček má druhý den průjem . Hodně pije vodu , dávala jsem mu jen zelí a jablíčka . Teď dostává jen seno . Jak můžu pomoci ,aby se uzdravil . Děkuji za odpověď . Andělka
Zdroj: příběh Nemoci zakrslých kraliků
Obsah krve ve stolici psa znamená zpravidla závažnější zdravotní problém, v některých případech se naštěstí může jednat pouze o banalitu.
Zdroj: článek Co znamená krev ve stolici u psa
Poradna
V naší poradně s názvem PRŮJEM U PSA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Šarlota.
Čivava 3roky hárá a přetrvává průjem 4dny velice akční ji velice dobře akorát nemůžeme zastavit ten průjem dekuju za odpověď
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Na průjem u psa pomohou psí probiotika. Dají se koupit v lékárně. Tady je vidět jak to vypadá a kolik to stojí https://www.zbozi.cz/kultur…
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Průjem u psa
Řídká stolice neboli průjem u psa je porucha zažívání, která se projevuje častým vyprazdňováním tekuté stolice. Průjem je doprovodným projevem značného počtu onemocnění zažívacího ústrojí, z nichž mnohé jsou pro další osud psa nevýznamné. Jde totiž v podstatě o obrannou reakci, kdy se tělo snaží urychleně zbavit nějaké nežádoucí látky nebo mikroorganismu. Jakmile k tomu dojde, potíže vymizí. Průjem však může být i známkou závažnějšího onemocnění, které se zažíváním souvisí jen nepřímo.
Zdroj: článek Řídká stolice u psa
Toto jedno z nejmenších chovaných plemen u nás je náchylné na mnoho nemocí, které mohou být genetického, virového, bakteriálního nebo jiného původu.
Zdroj: článek Nemoci u čivavy
Poradna
V naší poradně s názvem PRŮJEM U ŠTĚNĚTE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Libuše Kyhosova.
Dobrý den mám dotaz. Mám 4měsíční štěně. Koupila jsem mu yoggies kachna aktive a najednou má štěně řídkou stolici. Může být příčina v novém krmivu? Děkuji Kyhosová.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milda.
Každý pes někdy v životě trpí průjmem. Průjem je obvykle způsoben trávicími problémy, takže správné jídlo je důležité, když váš mazlíček trpí tímto stavem.
Průjem vzniká v důsledku podrážděného žaludku. Ve většině případů váš pes snědl něco, co pro něj nebylo dobré, ale také mohl mít alergickou reakci, stres nebo bakterie.
Průjem je způsob, jakým se tělo zbavuje toxinů a čistí se.
Abyste zjistila, že na vině je konkrétní krmivo, tak ho přechodně nahraďte dietní nevýraznou stravou po dobu jednoho týdne a zjistěte reakci vašeho pejska.
Dietní strava se skládá ze tří dílů čisté vařené rýže a jednoho dílu vařeného, nekořeněného, vykostěného kuřete. Nezapomeňte na nepřetržitou dostupnost pitné vody.
Pokud průjem během několika dní zmizí, tak na vině je vaše nové krmivo.
Zdroj: příběh Jorkšírský teriér - střihy
Krvácení z konečníku či krev ve stolici se u psů může objevit z různých důvodů. Vychází z mechanického nebo chemického traumatu v zažívacím traktu a končí různými nemocemi. Jakákoli příčina však představuje hrozbu pro zdraví a život psa, a proto je nutné okamžitě vyhledat veterinární péči, pokud se ve stolici objeví stopy krve.
Zdroj: článek Krvácení z konečníku u psa
Poradna
V naší poradně s názvem PRŮJEM U PSA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel BEN.
Dobrý den, v neděli dopoledne mi přivezla dcera na týdenní hlídání svého psa bolonaka 8 letého, dostal jako pamlsek tyčinku pro psa. Již večer zvracel a měl průjem. Krmím granulemi i kapsičkami Pedigriee, kterými krmí běžně.včera tj v pondělí jsem mu uvařila kuřecí maso s rýži, ale i tak se průjem nezastavil a trvá dá. Ben je na mne zvyklý, dcera ho ke mně bere často na návštěvu, ale jen na pár hodin. Dnes ještě nežral,v noci mi podělal koberec. jak má dále postupovat, barva stolice je hnědá ,včerá dožluta. Děkuji Roušarová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Na tyto průjmy dobře zabírají psí probiotika. Za 300 Kč je možné koupit Aptus Aptobalance Dog pastu 15ml.
Jde o veterinární probiotický přípravek pro psy ve formě chutné pasty, ideální zejména pro menší psy, vhodný při akutním průjmu jakékoli etiologie (obsahuje attapulgit, kaolin, mořskou řasu, pektin, E. Faecium) – zastavuje průjem, osazuje střevo prospěšnou mikroflórou, vyživuje enterocyty, okyseluje střevní obsah. Přípravek seženete v lékárně nebo v internetovém obchodě. Přikládám fotografii, abyste viděla jak to vypadá.
Zdraví Cempírek!
Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.
Zdroj: příběh Průjem u psa
Živočišné černé uhlí není registrováno ve veterinární praxi, přesto je hojně využíváno veterinárními lékaři pro svůj rychlý účinek.
Zdroj: článek Černé uhlí pro psy
Příběh
Ve svém příspěvku PRŮJEM U PSA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Veronika.
Dobrý den.
Mám 2,5 roku starého německého ovčáka. Už od štěněte trpí silnými záchvaty průjmu. Doposud dostával probiotika a antibiotika. Nic mu bohužel nepomohlo a nyní se jeho stav zhoršil že má průjem jednou za tři dny. K okamžité úlevě mu dáváme tasektan s probiotiky. Minulý týden ve středu dobral po dvacetidenní kůře antibiotika a v sobotu dostal opět silný průjem a dnes po třech dnech znovu. Celý jeho život je na speciálních gastrogranulích od veterináře a nedostává nic navíc. Už jsem zoufalá. Začal i na čumáku šedivět. Dnes jdeme opět na veterinu a pokusím se domluvit na hloubkových testech.
Chtěla jsem se zeptat, jestli Vás nenapadá, co by mu mohlo být. Je mi ho moc líto a chci mu pomoci.
Moc děkuji za odpověď.
Přeji pěkný den.
S pozdravem Dušková.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zdroj: příběh Průjem u psa
Za relativně teplého počasí se kočky mnohem více pohybují venku, takže stoupá šance k zavlečení blech do domácnosti nebo nákaza infekcí přímo od kočky. Na množení blech má vliv i dosavadní mírný průběh zimy, protože vývoj blech, stejně tak jako kteréhokoli jiného hmyzu, ovlivňuje především teplota a vlhkost.
Zdroj: článek Kočičí blechy - likvidace
Blechy rády skáčou, takže je velká pravděpodobnost, že třeba vaše kočka nakazí psa, vás či dalšího mazlíčka. Blecha je bezkřídlý hmyz. Je velká asi půl centimetru, má dlouhé nohy a živí se krví savců, ale i ptáků. Samičky kladou vajíčka i mimo hostitele. Z vajíčka se vylíhne larva, která se zakuklí, a z ní potom vylézá dospělý jedinec.
Zdroj: článek Babská rada jak na kočičí blechy
Blechy jsou drobný (cca 3,5 mm) bezkřídlý hmyz řádu Aphaniptera, který se živí krví teplomilných živočichů, tedy i člověka. Zvířata, která jsou blechami napadená, jich mohou mít na sobě až tisíce. Přestože se dospělé blechy živí výhradně krví, mohou být několik týdnů bez potravy mimo tělo hostitele. Jejich zploštělé tělo pokryté trny, které směřují dozadu, jim umožňuje výborný pohyb v srsti zvířat. Hostitele opouštění tehdy, když se chystají naklást vajíčka do různých úkrytů – prasklin v podlaze, skulin a podobně. Vajíčka kladou i do srsti hostitele, kde se však neudrží a dostávají se dále do okolí. Obyčejně za dva týdny se z vajíček líhnou larvy.
Zdroj: článek Blechy
Pokud zpozorujete u svého psa průjem, nepanikařte. Jestliže kromě průjmu nevykazuje známky únavy, malátnosti nebo dezorientace, může se jednat o dietní chybu. Zamyslete se nejprve, zda váš pes nepozřel něco neobvyklého. Psi, kteří se stravují granulemi, mohou mít průjem například po pozření většího množství masa. Průjmy způsobují i mléčné výrobky, některé druhy ovoce nebo zeleniny. Psa můžete zpočátku léčit doma.
Zdroj: článek Pes a endiaron
Zakrslí králíci bývají na nemoci náchylnější. Řada nemocí je pro ně bohužel smrtelná.
Zdroj: článek Zakrslý králík - nemoci
Odčervování psů a dalších doma chovaných zvířat zamezí nepříjemnému onemocnění také v případě člověka. Spousta parazitů je totiž přenosných právě na lidi. Můžeme zmínit třeba tasemnici nebo škrkavku, což jsou cizopasníci poměrně běžně se vyskytující u velkého počtu druhů savců.
Zdroj: článek Odčervení psa
Jedná se o pyotraumatickou dermatitidu, jinak řečeno akutní mokvavý zánět (někdy též nazývaný horký bod). Onemocnění postihuje kůži a bývá způsobeno autotraumatizací, kdy se pes škrábe, kouše nebo odírá místa v důsledku lokální bolestivosti nebo pocitu svědění.
Zdroj: článek Hotspot u psa
Stolice u psa prozradí, zda je trávicí soustava v pořádku. Vypovídá i o celkovém zdravotním stavu psa. Obecně bývá změna formy stolice a její barvy běžná, neboť závisí na jídelníčku z předcházejícího dne. Nesignalizuje obvykle nic špatného, a to především tehdy, když je změna stolice krátkodobá, tedy od jednoho vyprázdnění k druhému. Pokud však změna formy stolice a změna její barvy či konzistence přetrvávají delší dobu, může to být následek méně vážných až vážných zdravotních problémů. V takovémto případě jde o varování, které nesmíte přehlédnout. Je potřeba navštívit veterinárního lékaře, který určí příčinu problémů.
Zdroj: článek Diagnostika psa podle stolice
Entizol obsahuje metronidazol a běžně se předepisuje pro psy. U psů se používá k léčbě různých zdravotních problémů, včetně gastrointestinálních stavů, které způsobují průjem, protozoálních parazitů, jako je Giardia, a bakteriálních infekcí. Toto silné antibiotikum účinně léčí mnoho různých typů bakterií, což z něj činí cenný nástroj pro veterináře, který mohou mít ve svých zásobách. V tomto příspěvku se ponoříme do použití a výhod metronidazolu pro psy, stejně jako jeho potenciální vedlejší účinky a jak jej správně podávat. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o výhodách metronidazolu (Entizolu) pro psy.
Zdroj: článek Entizol tablety pro psa
Buldoček je typický moloss malého formátu. I přes svou malou velikost je to silný, v každém ohledu krátký a kompaktní, podsaditý pes s krátkou srstí, krátkým tuponosým obličejem, vztyčenýma ušima a přirozeně krátkým ocasem. Musí působit dojmem živého, bystrého, velmi svalnatého zvířete kompaktní struktury a solidní stavby kostry.
Zdroj: článek Jak správně krmit francouzského buldočka
Všichni živí tvorové na tomto světě stárnou, výjimkou není ani nejlepší přítel člověka… pes. Staří lidé trpí řadou různých onemocnění, které více či méně ovlivňují kvalitu jejich života, a nejinak je tomu i u psů. I ti se musí vyrovnávat s fyziologickými změnami spojenými s jejich vyšším věkem. Nevýhodou pro psa je to, že on si nedokáže sám dojít k lékaři a říct mu, co ho trápí, na rozdíl od lidských seniorů. Musí se tedy spoléhat na svého páníčka, že vypozoruje, že jeho psí miláček již není stejný jako dřív a pokusí se mu zajistit důstojné stáří. Řada lidí se ale se stárnutím svých psů neumí (nebo nechce) vyrovnat, i proto jsou útulky pro zvířata plné opuštěných starých psů, o které moc lidí zájem nemá, přestože ti by zajisté uvítali šanci dožít svůj psí život v prostředí milující rodiny.
Zdroj: článek Nemoci starých psů