TOMEL JAPONSKY PRODEJ a nejen to se dozvíte v tomto článku. Prodej vombatů z východní Austrálie.
Vombati obecní jsou velcí vačnatci, kteří pocházejí z Tasmánie a východní Austrálie. Od vombatů chlupatých je lze snadno odlišit podle velkého holého nosu a krátkých zakulacených uší. Dospělí samci mohou vážit až 40 kg. Mají silné nohy a zploštělá chodidla s dlouhými drápy, které jim pomáhají vyhrabávat nory dlouhé až 20 metrů s hloubkou 2 metry a to i v těžkém terénu.
Žijí v lesích mírného pásma nebo v horských oblastech s vhodnou vegetací, kterou se mohou živit. Mezi přirozené predátory patří orli klínoocasí a tasmánští čerti.
Vombati jsou sympatičtí a stávají se žádaným domácím mazlíčkem vhodným k ochočení. Mnoho lidí by se je přála na své letní zahradě nebo jako mazlíčka v bytě. Proto se v poslední době setkáváme s požadavky na prodej vombatů. Jak to ale je s prodejem chráněných zvířat? Na to se podíváme v našem článku.
Dovoz vombatů a obchod s nimi
Základní podmínky pro dovoz do EU jsou stanoveny v článku 4 nařízení č. 338/97. Dovoz nebo vývoz exemplářů původem z přírody, pokud jde o druhy přímo ohrožené vyhynutím nebo vyhubením (příloha A), je možné povolit jen výjimečně za přísných podmínek, tj. v podstatě jen k ochranářským a nezbytným vědeckým nebo biomedicínským účelům, a v žádném případě ne k převážně komerčním účelům.
Pro povolení obchodu s druhy z přílohy B je hlavní podmínkou dodržení dlouhodobé udržitelnosti odběru exemplářů z přírody, k čemuž se vyjadřují vědecké orgány.
Všichni vombati jsou uvedeni v příloze A a jen vombat chlupatý severní je uveden v příloze B. Uvedeno zde: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32003R1497
V EU platí zákaz komerčního využívání exemplářů z přílohy A (tj. druhů přímo ohrožených vyhynutím nebo vyhubením). Podle čl. 8 odst. 1 nařízení č. 338/97 je zakázán nákup, nabízení ke koupi, nabývání pro obchodní účely, veřejné vystavování pro obchodní účely, využívání pro obchodní zisk a prodej, držení za účelem prodeje, nabízení k prodeji nebo převážení za účelem prodeje exemplářů druhů zařazených do přílohy A. Prodejem se rozumí jakákoli forma prodeje. Za prodej se považuje i pronajmutí, směna nebo výměna a obdobné výrazy mají být vykládány podobně.
Podle Celní správy ČR se exempláře ze skupiny B, kam patří vombat chlupatý severní, v rámci EU mohou volně převážet a obchodovat s nimi za předpokladu, že byly získány legálně. Část 5.6. tohoto dokumentu: https://www.celnisprava.cz/cz/dalsi-kompetence/ochrana-spolecnosti-a-zivotniho-prostredi/Documents/CITES/INFO_CITES_ver.pdf.
Samotný prodej vombatů probíhá přes burzy exotických zvířat. Cena za vombata se pohybuje od 20.000 Kč, ale vzhledem k obtížnostem souvisejících s legálním získáním chovného páru, není chovatelů mnoho a prakticky jsou omezeny jen na zoologické zahrady. Můžete ale zkusit štěstí a poptat vombata na této internetové burze zooburza.eu.
Zdroj: článek Vombat prodej
Japonský (oficiální označení: J)
Toto plemeno vzniklo ve Francii v 19. století.
Vzhled
Typická je pro něj i jeho srst, která nemá jednotnou barvu, často se ale v podobě skvrn nebo pruhů střídá černá a žlutá barva. Uši jsou dlouhé asi 12 cm. Ideální váha tohoto králíka je kolem 4,5 kilogramů.
Chov
Toto plemeno japonského králíka se řadí také k náročnějším plemenům na chov. Tito králíci jsou velmi plodní (mají dokonce i 10 mláďat ve vrhu) a dobře se o svá mláďata starají.
Obrázky
Odkaz na fotografie japonského králíka na googlu: japonský králík foto.
Zdroj: článek Ukázkové druhy středních plemen králíků chovaných pro jejich krásu
Jorkšírský teriér prodej
Pokud hledáte jorkšírský teriér prodej, dávejte pozor na množárny. Chovatelé doporučují kupovat pouze od registrovaných stanic, protože ušetřená částka za „levné“ štěně se téměř vždy projeví později ve zdravotních nákladech.
Zdroj: článek Jorkšírský teriér
Prodej a cena
Prodej je možný pouze přes chovatele. Cena závisí na velikosti, stáří a druhu – pohybuje se v rozmezí 5 000 až 12 000 korun za kus.
Zdroj: článek Teju červený
Dá se sehnat NO-SPA bez receptu?
Preparát NO-SPA není možné zakoupit bez receptu v lékárně, nejedná se o volný prodej, ale o prodej na předpis. Tento preparát tedy nelze zakoupit ani online.
Zdroj: článek Tablety NoSpa pro psa